Тендер – це не завжди відкритий формат, який дозволяє взяти участь в закупівлях всім компаніям. Окрім відкритих тендерів, є ще закриті й обмежені. Відповідно, можуть бути присутні певні додаткові моменти, які потрібно враховувати для того, щоб війти в перелік претендентів на перемогу в тендері.

Один з таких форматів – це сама переговорна процедура, коли замовник державних закупівель обирає якусь певну компанію. Відповідно, весь переговорний процес проводиться саме з одним учасником, який надав найбільш цікаву пропозицію та вже є перевірений часом.

Шукати такі оголошення можна на сайті української універсальної біржі. Звичайно,  можна обирати й інші електронні майданчики, що акредитовані системою ПроЗорро. При цьому, важливо враховувати той момент, що можна нарватись на не зовсім добросовісних виконавців. Тому, краще зайвий раз перейти за посиланням /pro-prozorro/yak-provodyty-protseduru-zakupivli-v-odnogo-uchasnyka та ознайомитись з цим питанням більш детально.

Етапи переговорного процесу

Що стосується самого формату переговорної процедури, то є певний алгоритм дій, який зазвичай залишається незмінним.

Мова йде про таку послідовність:

  • Ухвалення рішення про те, що ви будете використовувати саме переговорну процедуру;
  • Пошук відповідного постачальника та його запрошення для участі в переговорах. Після отримання відповідного листа з вимогами, списком документів, підрядник приймає рішення стосовно того, чи йому цікава ця пропозиція;
  • Підготовка рішення про наміри укласти відповідний договір з обраною компанією;
  • Складання та друк повідомлення про те, що державна установа має намір підписати договір з певним підрядником. Це повідомлення повинно бути завантажене на сайт ПроЗорро;
  • Публікація прийнятого та схваленого договору в системи ProZorro;
  • Підготовка звіту про те, якими є результати проведеної державної закупівлі. Тобто, в цьому звіті має бути присутня вся інформація щодо затрачених коштів та інших моментів, які є важливими. Відповідно, вся ця інформація аналізується та перевіряється. В цьому можна віддати шану саме системі ПроЗорро, яка чітко контролює навіть закриті тендери, що дозволяє все-таки уникнути корупційних схем.

Кожен з етапів максимально важливий, тому не радиться ігнорувати жоден пункт.